Skip to main content

Program

Oprogramowanie stomatologiczne SmartDental wyposażone zostało w dużą liczbę użytecznych funkcji, które w znaczny sposób ułatwiają i organizują pracę gabinetu/kliniki stomatologicznej. Nasz program stomatologiczny został opracowany z myślą o usprawnieniu pracy gabinetów i klinik stomatologicznych, zarówno jedno, jak i wielostanowiskowych.

Zespół

Program SmartDental powstał, jako efekt współpracy specjalisty w zakresie informatyki z lekarzem dentystą prowadzącym od wielu lat praktykę stomatologiczną. Dzięki temu program łączy wysoką jakość techniczną z dostosowaniem do potrzeb efektywnego i intuicyjnego zarządzania pracą gabinetu.

Moduły

Program został podzielony na moduły, tak aby klient mógł wybrać odpowiedni zakres funkcjonalności dla swojej firmy. Wraz z rozwojem firmy istnieje możliwość rozbudowy programu do bardziej funkcjonalnej wersji z zachowaniem dotychczas zgromadzonych danych.

Panel zarządzania - szybki dostęp do informacji

Kontrola i efektywność w codziennej pracy gabinetu stomatologicznego - to główny cel naszego programu stomatologicznego. Dzięki intuicyjnemu panelowi zarządzania, łatwo monitorujesz najważniejsze informacje dotyczące wizyt pacjentów i łatwo dostępne pozostałe funkcje programu. Optymalizuj swoją pracę i zapewnij najlepszą opiekę swoim pacjentom.

Terminarz - efektywne zarządzanie wizytami

Terminarz wizyt w naszym oprogramowaniu stomatologicznym pozwala na łatwe i wygodne zarządzanie wizytami pacjentów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi możesz szybko i łatwo dodawać, edytować i usuwać wizyty oraz wydarzenia. Kontrola i zarządzanie wizytami nigdy nie było tak proste i wygodne!

Karta leczenia - wszystko w jednym miejscu

Karta pacjenta w programie stomatologicznym SmartDental to miejsce, gdzie zgromadzone są wszystkie informacje dotyczące Pacjenta. Znajdziesz tu historię leczenia, plany leczenia, informacje o wszelkich dodatkowych usługach, które wykonano u Pacjenta, plany protetyczne, dodane zdjęcia i dokumenty, a także pliki STL.

Obsługa eRecept, eSkierowań i zdarzeń medycznych

Program stomatologiczny SmartDental jest zgodny z wytycznymi CSIOZ i umożliwia szybkie i intuicyjne wystawianie eRecept, eSkierowań oraz zapisywanie zdarzeń medycznych.

Dokumentacja w formie elektronicznej

Automatycznie uzupełniane, gotowe szablony dokumentacji elektronicznej oraz współpraca programu z urządzeniami firmy WACOM STU zapewniają proste i szybkie przygotowywanie oraz podpisywanie dokumentacji elektronicznej.

Szybkie i łatwe rozliczanie pacjentów

Chcąc zapewnić naszym użytkownikom jak najwyższy poziom komfortu, połączyliśmy proces rozliczania pacjenta i wystawiania dokumentów sprzedaży w jednym, przejrzystym oknie. Dzięki temu, rozliczenie pacjenta jest szybkie i proste - wystarczy zaledwie wprowadzić jego wpłatę. W tym samym miejscu można również wystawić szeroką gamę dokumentów sprzedaży i natychmiast je wydrukować.

Planowanie i obieg prac protetycznych

Moduł leczenia protetycznego w dużym stopniu redukuję złożoność tradycyjnego procesu administrowania zabiegami z zakresu protetyki. Daje możliwość rozbudowanego planowania leczenia protetycznego oraz obsługę pracowni protetycznych wraz z rozliczeniami.

Interaktywna karta periodontologiczna

Interaktywna karta badania periodontologicznego pozwala na szybką i łatwą analizę stanu jamy ustnej pacjenta. Dzięki wbudowanym narzędziom i formularzom użytkownik może łatwo zbadać i zarejestrować stan dziąseł. Interaktywna karta badania periodontologicznego pozwala na szybką i łatwą analizę stanu jamy ustnej pacjenta. Dzięki wbudowanym narzędziom i formularzom użytkownik może łatwo zbadać i zarejestrować stan dziąseł.

System uprawnień użytkowników

Nasze oprogramowanie stomatologiczne wyposażono w system uprawnień użytkowników, dzięki któremu każdy pracownik ma ściśle określony dostęp do poszczególnych funkcji programu.

Zintegrowany system rezerwacji online

Program łatwo można połączyć z istniejącą stroną internetową gabinetu, używając modułu rezerwacji wizyt online. Obsługa terminarza przebiega wyłącznie z poziomu oprogramowania SmartDental, co umożliwia łatwe umawianie pacjentów na wizyty i zapewnia wygodne korzystanie z usług medycznych.

Powiadomienia i kampanie SMS

SmartDental oferuje możliwość wysyłania automatycznie generowanych powiadomień SMS o zbliżającej się wizycie oraz szybkie wysyłanie kampanii SMS do dowolnie wyselekcjonowanej grupy pacjentów SMS.

Obsługa kamer wewnątrzustnych

Jedną z funkcjonalności, która znacznie ułatwia pracę stomatologów, jest obsługa kamer wewnątrzustnych, które mogą być uruchamiane bezpośrednio z programu.

Integracja z eWuś

Masowe lub pojedyncze sprawdzanie statutsu eWuś w róźnych częściach programu.

Obsługa wizyt NFZ

Możliwość rejestrowania wizyt w ramach NFZ | Możliwość eksporu danych NFZ w formacie KS-PPS w celu rozliczenia kontraktu.

Integracja z RVG

SmartDental jest zintegrowany z dedykowanymi programami do obsługi cyfrowych urządzeń do obrazowania firm Durr Dental, Planmeca, Kodak, Gendex, Cygnus Media, Vatech Ezdent-i, Satelec Acteon SOPRO, Instrumenarium CliniView oraz MyRay.

Magazyn i ofertowanie

Pozwala na prowadzenie gospodarki magazynowej w gabinecie/klinice stomatologicznej oraz ofertowanie. Użytkownicy systemu, aby ułatwić sobie pracę, mogą wykorzystać funkcję automatycznego generowania zamówień na podstawie stanu magazynowego towarów.

Raportowanie

Moduł raportowanie programu stomatologicznego SmartDental umożliwia wyświetlanie i drukowanie lub eksport do pliku XML analiz dotyczących pracy gabinetu stomatologicznego. Nasze oprogramowanie stomatologiczne dzięki możliwości ustawienia różnych filtrów umożliwia uzyskanie niemal każdego zestawiania danych.

Grupy rabatowe

Ta funkcja programu daje możliwość podziału pacjentów na grupy i przypisanie im rabatu procentowego z rozróżnieniem na ustawione przez użytkownika kategorie leczenia oraz czy rabat pochodzi od pracownik i/lub placówki.

Grupy pacjentów

Ta funkcja programu daje możliwość podziału pacjentów na grupy wykorzystywane w innych częsciach programu (np. kampanie SMS, listowanie pacjentów).

Sterylizacja

Zwalnienie wsadu, generowanie i drukowanie etykiet na pakiety z narzędziami, skanowanie pakietów do karty pacjenta. Wymagana drukarka etykiet Zebra (np. GK420D). Możliwość skanowania kodów z innych dukarek etykiet (np. MELAG MELAprint).

Obsługa drukarek fiskalnych

SmartDental spełnia wymagania zawarte w najnowszych rozporządzeniach, umożliwiając obsługę drukarek fiskalnych, wystawianie paragonów fiskalnych, rachunków, KP i faktur VAT.

Bezpieczna archiwizacja danych

SmartDental umożliwia łatwe i szybkie zapisanie i odtworzenie skompresowanych danych na dowolnym nośniku.