Obrazowanie cyfrowe

obrazowanie_cyfrowe.png

SmartDental jest zintegrowany z dedykowanymi programami do obsługi cyfrowych urządzeń do obrazowania firm Durr Dental, Planmeca, Kodak, Gendex, Cygnus Media, Vatech Ezdent-i, Satelec Acteon SOPRO, Instrumenarium CliniView oraz MyRay. Dzięki integracji nie ma konieczności osobnego otwierania dedykowanego oprogramowania. Nasz program uruchamia je oraz tworzy lub aktualizuje i otwiera w nim kartę danego pacjenta.

Główne zelety integracji to:

  • łatwy dostęp do dedykowanego oprogramowania z poziomu karty pacjenta;
  • brak konieczności przesyłania zdjęć między bazami danych;
  • korzystanie w pełni z możliwości wszechstronnej obróbki zdjęć, narzędzi pomiarowych, filtrów i wielu innych funkcji specjalistycznego oprogramowania danej firmy;

Obsługa formatu DICOM

Oprogramowanie stomatologiczne SmartDental umożliwia również bezpośrednie otwieranie i edycję plików DICOM, bez konieczności stosowania dodatkowego, kosztownego oprogramowania.

Format DICOM to norma opracowana dla potrzeb ujednolicenia wymiany i interpretacji danych medycznych reprezentujących lub związanych z obrazami diagnostycznymi w medycynie.

Dane w formacie DICOM wymagają specjalnego oprogramowania, za to pozwalają zachować wysoką jakość obrazu oraz umożliwiają ujęcie dodatkowych informacji w stosunku do klasycznych plików graficznych (np. odległości pomiędzy poszczególnymi elementami widocznymi na obrazie).

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem