Skip to main content

Komputery poleasingowe

Przedstawiciele

Kamil
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 730 818 580
Mateusz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 537 404 066

5 POWODÓW BY MIEĆ W FIRMIE KOMPUTERY POLEASINGOWE ?

Poleasingowy czyli ...? 

Globalne korporacje, duże firmy zatrudniające tysiące pracowników potrzebują ogromnej ilości sprzętu komputerowego. Najczęściej pozyskują go w ramach leasingu. Po kilku latach używania, urządzenia wymieniane są na nowe. Na rynek trafiają więc spore ilości tzw. poleasingowego sprzętu: komputerów, laptopów, telefonów, drukarek, serwerów oraz akcesoriów i podzespołów IT. Nadal są w pełni sprawne i wydajne.

1. Biznesowa półka ...

Sprzęt poleasingowy należy do tzw. klasy biznes. Został zaprojektowany i wykonany by sprostać potrzebom korporacji. Posiada unikalne parametry techniczne i wizualne. Takich urządzeń nie można kupić w tzw. “sieciówkach”. urządzenia klasy biznes wykonane został z lepszych materiałów. Zwykle posiada trwalszą obudowę, dodatkowe funkcje zabezpieczające, podzespoły dostosowane do wielu godzin intensywnej pracy. Nawet montaż tego rodzaju urządzeń jest bardziej precyzyjny.

Wyższe wymagania klientów docelowych obligują producentów do wdrażania urządzeń, które mogą im sprostać. Producenci najbardziej znanych marek wdrożyli specjalne linie dedykowane biznesowi jak: DELL Latitude, Lenovo ThinkPad czy HP EliteBook.

2. do 70% niższa cena

Niewątpliwie największą zaletą komputerów poleasingowych jest ich cena. Urządzenia, które jako nowe kosztowały 5000 zł po kilku latach eksploatacji można nabyć za mniej niż ⅓ tej kwoty! Istotne jest jednak to, że nadal posiadają parametry porównywalne z urządzeniami nowymi, są w pełni wydajne i sprawdzą się w firmie przez kolejne lata. Sprzęt poleasingowy to dobra jakość za rozsądną cenę.

3. System operacyjny Refurbished już od 60 zł

Kupując poleasingowy sprzęt komputerowy, firma może zainstalować w nim w pełni legalny system operacyjny w wersji Windows Refurbished. Microsoft wprowadził możliwość odświeżenia licencji w komputerach używanych wcześniej. W praktyce oznacza to możliwość zakupu wersji Home już za 60 zł a wersji Professional - za 120 zł. To zaledwie ułamek ceny oprogramowania dedykowanego nowym urządzeniom.

4. Gwarancja do 36 miesięcy...

Firmy sprzedające urządzenia poleasingowe zwykle oferują 12 miesięcy sparcia technicznego po jego zakupie. Dostępne są również oferty, w których okres gwarancyjny jest wydłużony do 36 miesięcy.

5. Eco IT ...

Kluczowa dla ekologii zasada 3R to zbiór 3 prostych reguł, wzajemnie się uzupełniających: zmniejsz /ang. reduce/, wykorzystaj ponownie /ang. reuse/ i poddaj recyklingowi /ang. recycle/. W odniesieniu do wykorzystania poleasingowego sprzętu komputerowego w biznesie wydaje się mieć bardzo proste przełożenie.