Skip to main content

Zgodność z wytycznymi CSIOZ - obsługa eRecept, eSkierowań i zdarzeń medycznych

Program stomatologiczny SmartDental jest zgodny z wytycznymi CSIOZ i umożliwia szybkie i intuicyjne wystawianie eRecept, eSkierowań oraz zapisywanie zdarzeń medycznych. Dzięki temu pacjenci mogą korzystać z pełnej dokumentacji swoich wizyt i uzyskać szybszy i bardziej efektywny dostęp do niezbędnych informacji w celu lepszej opieki nad ich zdrowiem jamy ustnej. Podczas wystawiania e-dokumentów moduł automatycznie wczytuje potrzebne dane pacjenta, placówki i lekarza oraz informuje o ewentualnym braku niezbędnych informacji.
Łatwa konfiguracja pozwala na jednorazowe wczytanie do programu niezbędnych certyfikatów uzyskanych z Platformy P1 oraz certyfikatu ZUS. W SmartDental możliwe jest jednoczesne ustawienie certyfikatów dla lekarzy prowadzących prywatną praktykę oraz zatrudnionych w podmiocie leczniczym.
Funkcja e-recept w programie SmartDental zawiera pełny i aktualny słownik leków i wyrobów medycznych, a także informacje o poziomie odpłatności i refundacji. Pacjenci, którzy posiadają konto w Systemie P1, natychmiast otrzymują powiadomienie o wystawionej receptie za pośrednictwem SMS i e-mail. Program umożliwia również wyświetlenie, wydruk i wysłanie pacjentowi informacji o kodzie dostępu do swojego pakietu recept za pośrednictwem SMS.